HISTÓRIA WTF?!

2020

2020

Moja tepláková láska je nákazlivá a ak sa k vám nedostala v predošlých rokoch značky WTF?!, tento rok už určite. Rok 2020 bol aký bol a domáci outfit sa stal naším každodenným. Ako som hovoril hneď v úvode, aj keď ideš vyniesť smeti, môžeš byť sexy kočička a kocúrik. A to bol aj vždy jeden z mojich cieľov, aby ste sa vo veciach WTF?! cítili, pohodlne, sexy a sebavedomo. Okrem personalizovaných teplákových súprav, sme tento rok ušili aj pracovné uniformy pre moju obľúbenú kliniku IEM spa a uviedli dva limitované dropy WTF?!. Žiaľ aj my sme museli zrušiť objednávky na spoločenské a svadobné šaty, no nemôžeme sa stažovať, lebo vďaka vám sme prekonali aj rok s koronou. Príbeh WTF?! preto pokračuje a my sa nevieme dočkať aké kapitoly v ňom s nami ešte napíšete.

2019

2019

Fashion TV už niekoľko rokov po sebe organizuje Fashion sparkling charity night. Témou modelov, ktoré sa dražili na dobrú vec bola Zamatová revolúcia. Zvolil som zvodnú čiernu farbu, ktorú som skombinoval s tylom a šaty do dražby boli na svete. Predviedla ich Dominika Ducová so svojim sexepílom ako sa patrí. Inak keby som bol mladá slečna, tak by som si ich obliekol na svoju stužkovú. Fotku odfotil Lukáš Kimlička.

2019

2019

Roku 2019 dominovala moja milovaná teplákovina. Najmä teplákové trhané a fŕkané šaty s rôznymi aplikáciami a doplnkami. Každému sme vedeli prispôsobiť šaty presne podľa jeho snov. A viete, čo je na tých šatách najlepšie? Že sú mega pohodlné. Spolupracovali sme aj na projekte Jami. Jami som navrhoval spolu s Jasmínou Alagič Vrbovskou pre tehotné mamičky, lebo sama čakala bábo. Pripravili sme kombinovanú prehliadku Jami x WTF?! a predstavili sme vám tak kolekciu We are WTF?!. Nešlo však už o kolekciu, na ktorú sme zvyknutí z fashion weekov jar/leto a jeseň/zima, ale skôr o udržateľné kúsky, ktoré sú IN počas celého roka a aj života, lebo sú vyrobené s láskou pre vás.

2018

2018

Eva „Evelyn“ Kramerová poprosila nášho Milana, či by som jej nerobil gardé na Ples v opere. Ušili som jej jedny ligotavé ružové sexylady šaty, v ktorých vyzerala nádherne. Nie len táto večerná toaleta ukazuje všestranosť značky WTF?!, aby ste si nemysleli, že vieme robiť iba tepláky. Niektorí z vás sme už spoločenské šaty navrhli a ušili. Ak si chcete splniť váš sen o rebelsky krásnych šatách plných farieb, ligotiek či tylu, my z vás radi urobíme hviezdu večera či už na svadbe, plese, stužkovej či inej udalosti, kde budete chcieť aby si ľudia okoli hovorili (samozrejme pozitívne) WTF?!.

2018

2018

Aj v rozprávkach prídu nečakané udalosti, ktoré hrdinom ukážu, ktorou cestou sa vydať. Naše cesty s Klementínou sa rozdelili a každý sme sa vybrali nájsť svoj happy end. Sme radi, že značka WTF?! vo svojom unikátnom príbehu pokračuje, aj keď už len v mojich rukách. A teda ešte v rukách mojich šikovných krajčírok. Tepláky sa dostávali pomaly do šatníka na bežný deň a vy ste teplákové šaty a súpravy kombinovali ako úplné bohyne. Do rodiny WTF?! sa pridala jedna exkluzívna bohyňa Evelyn.

2017

2017

V Bratislave sme opäť otvorili kamennú predajňu tentokrát v nákupnom centre Bory mall. Bolo skvelé byť s vami opäť v dennodennom kontakte, pretože skoro vždy bol v obchode niekto z nás. Vy ste si okrem kúskov, ktoré boli dostupné v obchode mohli objednať modely aj na mieru. Ako vždy! Nám sa však obchod veľmi neosvedčil, lebo sme sa museli venovať viac administratíve ako tvorbe modelov. No a to by bola škoda nevymýšlať nové a krásne veci na úkor obchodu. Veď k nám do ateliéru sú dvere vždy otvorené.

2017

2017

To, že vieme na želanie vytvoriť naozaj hocijaký model, sme mohli dokázať aj vďaka Celeste, ktorá nám dala možnosť ušiť pre ňu plesovú róbu na Československý ples v roku 2017. A bola naozaj rozprávková.

2016

2016

Tvárou kolekcie v roku 2016 sa stala aj víťazka Kristína Činčurová, ktorá sa neskôr stala tvárou svetových značiek. My sme si ju však uchmatli prvý. Spoločnosť jej robil Jakub Bezák.

2016

2016

Spoluprácu s Miss Slovensko sme udržiavali aj v roku 2016. Finalistky roku 2016 nám predviedli krásnu kolekciu na Bratislavských módnych dňoch aj na svojom finálovom večeri, kde sme prvý krát priniesli na mólo aj facetime s Klem, ktorá cestovala ešte viac. Prehliadku nám zakončila Celeste Buckingham, ktorej sme v tom roku pripravili aj pár koncertných outfitov.

2015

2015

Charitatívny projekt Flower of life sme vytvorili v spolupráci so Zuzanou Majtánovou, ktorá nám pomáhala v teame ako manažérka. Kvietok sme vytvorili z nášho obľúbeného tylu a výťažok z predaja sme venovali hendikepovaným ľuďom z detského domova Slniečko v Oščadnici. Projekt podporili známe tváre ako Sajfa, Karolína Chomisteková, Miro Jaroš, Rytmus, Dominika Mirgová, Majk Spirit, Barbora Franeková, Soňa Skoncová, Evelyn a mnoho iných. Jednoducho naši priatelia sú priatelia aj WTF?! a my sme vďační, že sme spolu podporili dobrú vec.

2015

2015

Kto povedal, že princezny musia byť len nudné, vyšperkované krásavice? My sme vytvorili 12 modelov na finálový večer Miss Slovensko 2015 v štýle punk. Vo finálovej 12-stke bolo aj naše mimino Barbora Bakošová, ktorá nakoniec skončila ako 1. vicemiss. Inšpirovali sme sa tými najznámejšími princeznami, no pridali sme im trochu WTF?! štýlu. Na finálový večer som mal okrem prekliato obtiahnutých čiernych legín, v ktorých bolo vidieť úplne ale, že úplne všetko, aj tričko z indickej limitovanej edície. Klementína začala veľa cestovať a prinášala napríklad aj inšpirácie z Ázie.

2015

2015

WTF?! oslavuje svoje štvrté narodeniny vo veľkom štýle. Okrem kolekcie Punk sme opäť pripravili kolekciu pre Miss Slovensko 2015, potlače s Viktorom Frešom, kostýmy pre Absolutku, robili sme prednášky na stredných školách a stihli sme aj charitatívny projekt Flower of life.

2014

2014

Okúsili sme aj fast fashion v Indii, ktorá nebola vôbec fast fashion, kedže sme podporovali miestnych súkromných krajčírov a urobili sme indickú limitku. Svet je malý a v Mumbai sme sa stretli s Barborou Bakošovou, ktorá tam bola ako modelka a tak sme na nej limitovanú kolekciu rovno nafotili.

2014

2014

V roku 2014 sme vytvorili kolekciu Kasíno. Názov vznikol podľa grafiky inšpirovanej životom v Las Vegas. Jemne sme upravili aj podobu loga. Stále sme však v kolekcii zachovali tyl, neón, korzety a sexy siluety. Tvárou kampane bola Dominika Cibulková s manželom Michalom Navarom fotená Tomášom Thurzom. Do WTF?! rodiny nám pribudli napríklad Rytmus, Dominika Mirgová, Kali, Dominika Ducová a samozrejme vy, tí najdôležitejší, čiže naši spokojní zákazníci a zákazníčky, lebo bez vás by sme sa neposúvali.  

2013

2013

Obliekali sme známe tváre ako Adela Vinczeová, Soňa Skoncová, Maja Zelinová, Erika Judínyová, Twiins, Ladylicious, Rakby, Michal Sabo, Dominika Cibulková, Vladko Weiss a veľa iných! Všetkým sme dodnes veľmi vďační, že sa nebáli byť odvážni a podporiť bláznivú slovenskú značku WTF?!. Nasledovala naša druhá kolekcia opäť s názvom WTF?!. Špeciálny názov sme nevymýšlali,  bolo to voľné pokračovanie prvej kolekcie. Do portfólia nám pribudli bundy, saká, šiltovky, overaly, košele či teplákové súpravy.

2013

2013

Práve rok, s pre niekoho nešťastnou 13-tkou, bol pre nás prelomový. Podarilo sa nám obliekať a vytvoriť až dve kolekcie do súťaží miss. Pre Miss Slovensko 2013, kedy sa stala víťazkou Karolína Chomisteková a pre Miss Aquacity Poprad. Zrazu sa roztrhlo vrece so slovenskými crazy značkami, lebo sme ukázali ľuďom, že aj nevyštudovaný človek sa môže stať návrhárom a ísť si za svojim snom, ak má odvahu. A samozrejme aj trochu vkusu (alebo nevkusu). Množstvo ľudí sa nás snažilo skopírovať a stále nájdete spojitosti napríklad s najúspešnejším merchom na Slovensku či výrazné tylové modely. To nám však dodávalo ešte viac motivácie a zároveň aj zdravé sebavedomie.

2012

2012

V tomto roku sa nám podarilo otvoriť aj svoju prvú kamennú predajňu na Panskej ulici v centre Bratislavy. Otvorenie sprevádzala šialená „otváračka“, o ktorej sa v módnych kruhoch ešte dlho hovorilo. Veď s WTF?! to naozaj nemohla byť nuda. Naše zákazníčky sme obliekali do tylových žiarivých sukní, ktoré každému robili dlhé nohy a úzky pás. Modely boli univerzálne hypersexy. Vytvorili sme aj prvú kolekciu s názvom WTF?!, ktorej tvárou bola Jana Mutňanská. Kolekcia okrem tylu a korzetov obsahovala aj mikiny, tričká a koženné kabelky.

2012

2012

Prvé veci si našli svojich majteľov už na Vianoce 2011. Mesiac po tom, čo sme začali vôbec vyrábať veci prišla ponuka obliecť Majka Spirita do videoklipu k piesni Sexy a následne na ocenenie Slávik roka. Zadanie bolo: „šialený smoking“. Ponuku som prijal, že nie je problém, bude nám cťou. Prvá reakcia po zložení telefónu bola WTF?! Musel som sa pozrieť na Google ako smoking vyzerá a nájsť akúkoľvek krajčírku v Bratislave, ktorá vie smoking ušiť. Ale odvážnym patrí svet a výzvy treba príjmať a, že ženy treba ľúbiť, sme vedeli ešte skôr ako o tom Majk rapoval.

2011

2011

Prvé modely boli mikiny, tylové sukne a korzety. Tyl sa nám páčil pretože bol krikľavý a teda viditeľný. Korzet som robil tak, že som si položil na zem rifle a vystrihol som z nich kúsky, ktoré sa mi páčili a vyskladal som z nich tvar korzetu. Vrecká boli prsia a zapínanie bolo medzi prsiami. Krajčírky to nenávideli šiť lebo to nemalo ani hlavu ani pätu. Nakoniec sme sa pomaly zlepšovali a krajčírky sa naučili dodržať nie úplne dokonalý rukopis. To bola prvá kombinácia luxusnej „smetiakovej“ módy. Smetiakovú cháp skôr v zmysle, že aj keď ideš vyniesť smeti môžeš byť sexy kočička.

2011

2011

Popri štúdiu marketingu na vysokej škole som začal líčiť. Bratislava je malé aj keď hlavné mesto a preto som sa pomerne rýchlo spoznal so známymi tvárami. Práve make-up, ktorému sa venujem dodnes, mi otvoril dvere do slovenského módneho sveta. Ľudia sa začali pýtať na to odkiaľ mám oblečenie, ktoré som nosil. Ja som si upravoval obyčajné veci, na neobyčajné. A to ich podľa mňa zaujalo. Ku koncu roka som si povedal spolu s Klemetínou Tomrecaj či nevyskúšame vytvoriť vlastnú značku. Nemali sme plány, brali sme to skôr ako privyrobenie si popri vysokej škole. Robili sme to, čo sa nám páči, čo nás baví, aj keď nemáme vyštudovanú módu. Veci sme šili doslova doma na kolene. Ťažšie strihy nám pomáhala šiť švagriná na jej šijacom stroji.

1845

1845

Stroj na viazanie stehov Eliasa Howea, vynájdený v roku 1845.

pred 150 mil. rokov

pred 150 mil. rokov

Dinosaury; staršie veľjaštery je nadrad plazov rôznej veľkosti, ktorí mali pred 200 až 66 miliónmi rokov (teda počas takmer celých druhohôr) dominantné postavenie.

Zatvoriť

Prihlásiť sa

Zatvoriť

Nákupný košík (0)

Nákupný košík je prázdny Žiadne produkty v nákupnom košíku.